Prima Power jako producent najbardziej zaawansowanych maszyn cnc

Ze względu na zmieniające się standardy rynkowe oraz oczekiwania nabywców, producenci wprowadzają coraz więcej innowacji – wszystko w celu zwiększenia wydajności produkcji. Jedną z takich firm jest Prima Power, specjalizująca się w produkcji maszyn do kompleksowej obróbki blach. Włoski producent wdraża śmiałe rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0 oraz opracowuje swoje własne produkty, wspomagające proces produkcyjny.

Bogate portfolio produktowe

Prima Power jest włoską firmą, specjalizującą się w technologii obróbki blach. Nowatorskie podejście,  dbałość o precyzję i wysoką jakość maszyn zapewniły jej pozycję lidera w branży maszynowej. Firma dostarcza swoje rozwiązania dla wielu specjalistycznych sektorów przemysłowych – zaczynając od branży rolniczej, budowlanej, motoryzacyjnej, sprzętów AGD do lotnictwa i kosmonautyki. Szeroka gama produktów Prima Power obejmuje wykrawarki, wycinarki laserowe, prasy krawędziowe, automaty gnące oraz zaawansowane systemy do kompleksowej obróbki blach.

Wszystkie maszyny firmy zostały skategoryzowane na konkretne linie, prezentujące dane rozwiązanie. Seria THE LASER obejmuje urządzenia laserowe, pozwalające na precyzyjną obróbkę materiałów o różnej grubości, w zależności od aktualnych potrzeb. Znajdują się tutaj innowacyjne wycinarki laserowe np. Platino Fiber EVO czy maszyny laserowe 3D dedykowane dla branży motoryzacyjnej np. Laser Next 2141. Większość z nich posiada funkcje cięcia cnc czy spawania laserowego. Seria THE PRESS to z kolei  zespół zaawansowanych urządzeń do gięcia – pras krawędziowych. W linii THE PUNCH można znaleźć nowoczesne i wydajne wykrawarki serwo-elektryczne. Reprezentantem tej grupy maszyn stanowi Punch Genius, wszechstronna wykrawarka nowej generacji, która wyróżnia się dużą ilością narzędzi, ich szerokim zakresem oraz łatwym i szybkim przezbrajaniem rewolweru. Maszyny do gięcia o różnym zakresie automatyzacji sklasyfikowane są w serii THE BEND. To rozbudowane systemy, także z zautomatyzowanym transportem detali. W portfolio Prima Power można znaleźć również linie THE COMBI z zintegrowanymi wykrawarkami z funkcją cięcia laserowego, THE SHEAR z zintegrowanymi rozwiązaniami do wykrawania i cięcia gilotyną, THE SYSTEM z maszynami do zarządzania każdym etapem produkcji czy też THE SOFTWARE,  do której zalicza się różnego rodzaju oprogramowania.

Innowacje w myśl idei Przemysłu 4.0

Zwiększające się potrzeby produkcyjne, w tym oczekiwania Klientów względem jakości, wymagają wdrażania nowych technologii i innowacji. Co więcej, dynamika postępu technologicznego postawiła przed producentami nowe wyzwania w postaci zróżnicowanej produkcji niskoseryjnej „just in time” . Prima Power wychodzi naprzeciw zmieniającym się standardom rynkowym i wprowadza nowoczesne rozwiązania w myśl koncepcji Przemysłu 4.0. Integruje ze sobą maszyny, łącząc je w jeden system produkcyjny, który w znacznym stopniu zwiększa produktywność zakładu. Firma opracowała jasną i praktyczną wizję zarządzania w zakresie Przemysłu 4.0, która obejmuje 3 moduły: inteligentne maszyny i fabryki – dzięki wykorzystaniu czujników i kamer, inteligentne oprogramowania oraz diagnostyka i konserwacja maszyn w formie analizy wyników produkcji, monitorowania statusu i stanu maszyn. Ta ostatnia została wykorzystana do opracowania nowego rozwiązania – Remote Care. Daje ona możliwość planowania i przeprowadzania systematycznych przeglądów serwisowych oraz ulepszenia rozwiązywania problemów związanych z danym urządzeniem. Technologia jest niezwykle pomocna, ponieważ zbiera dane z maszyny i rejestruje historię jej pracy, dzięki czemu naprawę można wykonać nierzadko w sposób zdalny.

Wszystkie rozwiązania Prima Power są opracowywane w zgodzie z koncepcją Green Means, co oznacza wyjątkową dbałość o środowisko. Maszyny emitują mniej zanieczyszczeń, co przekłada się również na oszczędność energii, a co za tym idzie – także kosztów wytwarzania.

Zakłady produkcyjne Prima Power znajdują się we Włoszech, w Finlandii, Chinach i USA, natomiast firmowa sieć sprzedaży obejmuje ponad 70 krajów na całym świecie.