Praca opiekunki nad osobami starszymi w Niemczech

Niezwykle popularnymi stały się ostatnio ogłoszenia o pracę na stanowisku opiekunki nad osobami starszymi w Niemczech. Oferta skierowana jest zarówno do osób młodych, jak i w średnim wieku, które są gotowe do wyjazdu za granicę na okres kilku miesięcy w ciągu roku i znają język niemiecki co najmniej na poziomie komunikatywnym. Jak się okazuje zapotrzebowanie na opiekunki jest na tyle spore, że ogłoszenia pojawiają się również w telewizji.

Aby podjąć pracę, wystarczy skontaktować się z pośrednictwem pracy, które kojarzy osoby potrzebujące opieki z osobami, które są gotowe tej pomocy udzielać oczywiście w formie odpłatnej. Opiekunka dla osób starszych w Niemczech powinna głównie zajmować się porządkami w domu, robieniem zakupów, a także praniem, gotowaniem oraz doglądaniem osoby wymagającej opieki. W tym ostatnim przypadku w grę wchodzi podawanie leków, pomoc w codziennej toalecie, wychodzenie na spacery, towarzyszenie podczas wizyt u lekarza, jak i również dotrzymywanie towarzystwa.

Wyjazdy, których celem jest opieka nad osobami starszymi odbywają się kilka razy do roku i trwają one od dwóch do trzech miesięcy. Do jednej osoby przydzielone są z reguły dwie opiekunki, które wymieniają się opieką. Polega to na tym, że jedna z opiekunek zajmuje się podopiecznym przez okres dwóch miesięcy. Po tym czasie wraca do Polski, a na jej miejsce przyjeżdża druga opiekunka. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie wymaga ciągłego przebywania za granicą. Jeśli interesuje Cię taka praca sprawdź ofert na https://privatecare24.pl/oferty-pracy/

Poza płacą, która wynosi do 1,5 tysiąca euro miesięcznie, opiekunka ma zapewniony dach nad głową oraz bardzo często również wyżywienie, dzięki czemu może przywieźć do Polski pełną kwotę zarobionych środków. Ta forma zatrudnienia daje wielu polskim rodzinom możliwość podreperowania budżetu domowego, gdyż przeliczając euro na złotówki kwota wynagrodzenia okazuje się być spora. Płaca uzależniona jest również od tego, jak bardzo schorowana jest osoba, która zostaje przekazana pod opiekę i jak dużego zaangażowania wymaga zajmowanie się nią. Jak łatwo się domyśleć, jeżeli zadaniem opiekunki jest głównie porządkowanie mieszkania i dotrzymywanie towarzystwa podopiecznemu, to jej wynagrodzenie będzie niższe od tego, które otrzyma osoba zajmująca się schorowanym człowiekiem wymagającym stuprocentowej uwagi.

Zawód opiekunki osób starszych stał się na tyle popularny, że zostały uruchomione w tym celu kierunki w szkołach policealnych, które przyuczają do zawodu i pomagają nauczyć się języka w formie, która umożliwi swobodną komunikację.