Logistyk – jak wygląda taka praca?

logistyka-lead

Zawód logistyka jest coraz popularniejszym kierunkiem kształcenia się młodych ludzi. Firma logistyczna i praca w niej jest dla nich spełnieniem marzeń i wizją wieloletniej stabilizacji. Każdy potencjalny pracownik tego zawodu powinien mieć pewien zestaw cech i predyspozycji odpowiednich dla tego stanowiska i pojęcie o tym, jak wygląda jego codzienność. Przyjrzymy się temu bliżej.

Potrzebne cechy u kandydata

Wspomnieliśmy wcześniej o cechach, które przydadzą się w pracy świeżo upieczonemu logistykowi. Jest to praca wymagająca analitycznego umysłu, któremu nieobce jest planowanie, analizowanie i wnioskowanie. Umiejętność zarządzania ludźmi jest tutaj również pożądana.

Pomyśleliśmy sobie: dobrze, mam wszystkie potrzebne cechy, jak będzie wyglądać moja praca?

Zakres obowiązków

Jako logistyk, będziemy odpowiedzialni za przepływ materiałów, surowców i towarów między poszczególnymi przedsiębiorstwami. Musimy wykazać się umiejętnością planowania w taki sposób, aby towar jak najmniej zalegał w magazynach. Bezpośrednio wpływa na wysokość obrotów firmy, regulując przepływy towarów.

Dobry, doświadczony logistyk będzie ekspertem w dziedzinach takich jak ekonomia, prawo, transport czy nawet finanse i będzie musiał umieć je zastosować w praktycznym, codziennym działaniu. Właśnie jego doświadczenie wpływa na szybkość organizacji kadry i majątku firmy.

Czy to się nam opłaci?

Dochodzimy do najważniejszego dla wielu punktów, czyli comiesięcznej pensji, która będziemy dostawać za naszą pracę. Średnie zarobki netto na tym stanowisku to około 2600 złotych. Nie będzie to oczywiście maksymalna suma, jaką możemy zarobić. Ważne będzie nasze zaangażowanie, postępy i rosnące doświadczenie. Ta branża ma całkiem spore możliwości awansu i co naturalne, wzrośnie nasza pensja. Logistyk coraz częściej zarabia około 4500 do 5000 złotych netto. Dobry specjalista to skarb dla każdej z firm w branży i nie ma przeciwwskazań, aby jego średnia pensja szła wyłącznie do góry.

Jak widzimy, praca logistyka jest intensywna i wymaga od nas spostrzegawczości i szybkiego działania. Warto ukierunkować swoją przyszłość na tę branżę, jeżeli chcemy stabilizacji i stanowiska pracy, które pełne będzie wyzwań każdego dnia.