Dlaczego wymiana walut w kantorach internetowych jest bardziej opłacalna?

Pierwsze polskie kantory internetowe zostały powołane do życia pod koniec pierwszej dekady XX wieku. Od samego początku cieszą się popularnością, która z każdym dniem jest coraz większa. Tego typu platformy przyciągają przede wszystkim wygodą i fantastyczną opłacalnością transakcji. W jaki sposób proponowane przez nie stawki mogą być tak korzystne? Dowiecie się tego w dzisiejszym artykule!

Jakich różnic cenowych można się spodziewać?

Ustaliliśmy już, że wymiana w kantorach online jest opcją atrakcyjniejszą. Co interesuje większość osób, to jednak szczegóły dotyczące tego, ile można zaoszczędzić dzięki rezygnacji z obiektów stacjonarnych. W celu porównania posłużymy się kursem dolara kanadyjskiego.

Spoglądając na tabelę wartości kupna i sprzedaży w losowo wybranym banku, można zauważyć, że wynoszą one odpowiednio: 2,82 i 2,75 zł. W przypadku jednego z polskich kantorów ceny to kolejno: 2,79 oraz 2,77 zł (źródło: https://www.dobrykantor.pl/kurs-cad.html). Chociaż w przypadku niewielkiej ilości pieniędzy nie robi to ogromnej różnicy, to kiedy chcemy wymienić więcej waluty, odwiedzenie kantoru internetowego może się opłacić.

Internet – niższe koszty utrzymania

Jak można oszacować, koszt utrzymania kantoru online powinien być niższy od kosztu prowadzenia placówki stacjonarnej. W pierwszym przypadku nie trzeba bowiem ponosić opłaty za wynajem lokalu w dogodnym miejscu (zazwyczaj chodzi tu o centrum miasta, a tym samym – spore ceny), pełnoetatowe zatrudnienie sprzedawcy i zapewnienie mu odpowiednich warunków pracy. Działalność platformy wymiany walut online będzie wiązała się natomiast z koniecznością utrzymania serwerów i obsługi (np. „awaryjny” administrator, support). Przy dobrych wiatrach większość procesów może jednak odbywać się automatycznie, co bez wątpienia obniża koszty.

Skala działalności ma znaczenie

Liczba klientów ma istotny wpływ na opłacalność całego biznesu, a jeśli jest ich całkiem sporo – kantor mógłby zaproponować korzystniejszą ofertę sprzedaży i kupna walut. Nie da się ukryć, że nawet najlepiej zlokalizowany, stacjonarny obiekt nie będzie miał takiego zasięgu jak zoptymalizowana platforma online.

Podsumowanie

Niższe koszty prowadzenia działalności oraz wyższa liczba zawieranych transakcji to powody, dla których kantory internetowe mogą zaproponować swoim klientom nieco korzystniejsze kursy walut. Warto także poczytać o innych korzyściach płynących z korzystania z tego typu platform. Zdaje się, że jest to rozwiązanie przyszłości.